За кандидатстващите с Журналистика.. Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

Луди глави
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Луди глави

Ех зима, бяла и студена зима... за кратко си замина и пак дойде
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Изтегли късметче
Poll
Какво е любимото ви занимание?
 Да спортувам
 Да разглеждам в интернет
 Да мързелувам
 Да чета книги
 Да гледам филми
 Нямам любимо занимание
Вижте резултатите
Top posters
Вени (1304)
За кандидатстващите с Журналистика.. Vote_lcapЗа кандидатстващите с Журналистика.. Voting_barЗа кандидатстващите с Журналистика.. Vote_rcap 
Dark_Red_Rose (1288)
За кандидатстващите с Журналистика.. Vote_lcapЗа кандидатстващите с Журналистика.. Voting_barЗа кандидатстващите с Журналистика.. Vote_rcap 
Krisi (521)
За кандидатстващите с Журналистика.. Vote_lcapЗа кандидатстващите с Журналистика.. Voting_barЗа кандидатстващите с Журналистика.. Vote_rcap 
Renny717 (514)
За кандидатстващите с Журналистика.. Vote_lcapЗа кандидатстващите с Журналистика.. Voting_barЗа кандидатстващите с Журналистика.. Vote_rcap 
Tami (482)
За кандидатстващите с Журналистика.. Vote_lcapЗа кандидатстващите с Журналистика.. Voting_barЗа кандидатстващите с Журналистика.. Vote_rcap 
Stacey:) (478)
За кандидатстващите с Журналистика.. Vote_lcapЗа кандидатстващите с Журналистика.. Voting_barЗа кандидатстващите с Журналистика.. Vote_rcap 
Smile (231)
За кандидатстващите с Журналистика.. Vote_lcapЗа кандидатстващите с Журналистика.. Voting_barЗа кандидатстващите с Журналистика.. Vote_rcap 
DeadReaper (224)
За кандидатстващите с Журналистика.. Vote_lcapЗа кандидатстващите с Журналистика.. Voting_barЗа кандидатстващите с Журналистика.. Vote_rcap 
elinora97 (153)
За кандидатстващите с Журналистика.. Vote_lcapЗа кандидатстващите с Журналистика.. Voting_barЗа кандидатстващите с Журналистика.. Vote_rcap 
tali (113)
За кандидатстващите с Журналистика.. Vote_lcapЗа кандидатстващите с Журналистика.. Voting_barЗа кандидатстващите с Журналистика.. Vote_rcap 
Latest topics
» Създадена От Дим И Кост - Лейни Тейлър
За кандидатстващите с Журналистика.. Icon_minitimeНед Апр 30, 2017 6:01 pm by Tais

» Игра На Думи
За кандидатстващите с Журналистика.. Icon_minitimeНед Яну 15, 2017 11:50 pm by mama_an_ji

» Скрабъл
За кандидатстващите с Журналистика.. Icon_minitimeНед Яну 15, 2017 10:47 pm by mama_an_ji

» Музикална игра
За кандидатстващите с Журналистика.. Icon_minitimeНед Яну 15, 2017 10:39 pm by mama_an_ji

» Да броим до 0
За кандидатстващите с Журналистика.. Icon_minitimeНед Яну 15, 2017 12:32 pm by mama_an_ji

» Намислете си съществително преди да влезете
За кандидатстващите с Журналистика.. Icon_minitimeНед Яну 15, 2017 12:28 pm by mama_an_ji

» Асоциации
За кандидатстващите с Журналистика.. Icon_minitimeНед Яну 15, 2017 12:22 pm by mama_an_ji

» Шерилин Кениън - Нощни Ловци
За кандидатстващите с Журналистика.. Icon_minitimeНед Яну 15, 2017 2:04 am by Dark_Red_Rose

» Вицове
За кандидатстващите с Журналистика.. Icon_minitimeНед Яну 15, 2017 1:38 am by mama_an_ji

Септември 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
КалендарКалендар
Земята
Лунен календар
CURRENT MOON
Общ брой посетители
Free web counter
Брояч на знамена
Flag Counter
Времето

 

 За кандидатстващите с Журналистика..

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Krisi
Модератор
Модератор
Krisi


Брой мнения : 521
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 32
Местожителство : Кърджали - София, България

Информация за РПГ
Име:

Земя и титла на героя
:

Други герои
:

За кандидатстващите с Журналистика.. Empty
ПисанеЗаглавие: За кандидатстващите с Журналистика..   За кандидатстващите с Журналистика.. Icon_minitimeВто Юни 29, 2010 2:55 pm

Привет от мен! =)
Та, за всички, които ще кандидатстват със специалност "Журналистика" в СУ или което и да е друго ВУЗ, попаднах на една статия във в. "Стандарт", която може да Ви заинтригува... 😄
Ето и линка: http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2010-06-29&article=330445
Прочетете я, а след това може да изкажете мнение и да обсъдим темата, която се е паднала на изпита за млади журналисти тази година - "Ние и те". Темата е обширна и всеобщообхватна, като тази на изпита миналата година ("Братя"). Свободни сте да изкажете мнението си и за двете теми:]
Лично аз мисля, че в статията Мартин Карбовски се е изказал доста сполучливо Усмивка) Разбира се, има още много, което може да се каже по темата и което Карбовски не е споменал - Именно тази част оставям на Вас да я обсъдите тук, като разбира се и аз ще се включа, тъй като смятам да кандидатствам с Журналистика в Софийския университет догодина (Стели, с теб ни влече Журналистиката, въпреки че аз нямам твоя опит... =] )
Е, вие сте..! :arrow: ...
Върнете се в началото Go down
Вени
Администратор
Администратор
Вени


Брой мнения : 1304
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 31
Местожителство : Плевен

Информация за РПГ
Име: Кандариамма

Земя и титла на героя
: Ветелха на Луданория

Други герои
: Аувреа Кал и Баел

За кандидатстващите с Журналистика.. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За кандидатстващите с Журналистика..   За кандидатстващите с Журналистика.. Icon_minitimeВто Юни 29, 2010 6:02 pm

Мартин Карбовски наистина се е изказал точно и право в целта. И макар и в повечето случаи да говори прекалено крайно (т.е. наблягайки само на черното, на ужасното), в случая наистина е прав във всяко едно отношение.
Преди няколко месеца посещавах семинар за това да бъдем толерантни. Там постоянно се говореше как не трябва да се разделяме на "Ние" и "те", а трябва да има едно общо "Нас". Постоянно ни повтаряха как трябва да отстъпваме и да учим с примера си, но едно е да го казваш в задушевната обстановка на 25 млади човека, които наистина вярват, че ще успеят, друго е да го кажеш на изстрадалите, бедни хора, които всекидневно са хапани от кучета, ограбвани от цигани и т.н.
Общността и като цяло всички хора по света винаги сме били "Ние" и "Те" и никога няма да бъде едно общо "Нас". " "Те" са проблемът ни. Ние, съвършените, и те - дефектните." - както е казал и Карбовски. Разбира се има начин за решение на разделението и всеки го знае. Просто трябва да се променим изцяло. И не говоря само за нас българите, а за всички хора по света, защото не само при нас има явна нетолерантност и разделение.
Обаче как да бъдеш толерантен, когато знаеш, че ще се изсмеят в лицето ти? То едва ли не се получава "Като те ударят по едната страна, подай си и другата". Кой е луд да го бият ей така, образно казано. А и опитвал ли се е някой от вас да убеди поне един човек, да промени мисленето си и да не прави разделение? Е ако не сте, да ви кажа, че е ужасно трудно. Толкова трудно е, че от клуба една от максимите им беше "На 100 човека, ако 1 успеете да промените, тогава знайте, че имате успех".
Наистина темата е изключително обширна и стига човек да умее да си играе с думите, може да пише по нея с часове, изброявайки всички онези причини за разделение и възможни решения на този проблем, но истината е, че няколко есета, макар и изключителни сами по себе си, и група млади хора, борещи се да влязат във ВУЗ, за да си осигурят добро бъдеще, няма да направят нищо. Да си чешем езиците колкото искаме. Колкото и нетолерантно, себично, егоистично и пр. да звучи, ние сме малко, а те са много... Трябва да мине едно поколение и друго да бъде изучено и възпитано в духа на това да бъде човечно, но от кого? От същите онези, които сочат с пръст и казват "Ние" и "Те" ли?...
Върнете се в началото Go down
https://ludiglavi.bulgarianforum.net
Krisi
Модератор
Модератор
Krisi


Брой мнения : 521
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 32
Местожителство : Кърджали - София, България

Информация за РПГ
Име:

Земя и титла на героя
:

Други герои
:

За кандидатстващите с Журналистика.. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За кандидатстващите с Журналистика..   За кандидатстващите с Журналистика.. Icon_minitimeВто Юни 29, 2010 6:58 pm

Вени, good point. Усмивка)
Съгласна съм с написаното от теб - в днешни дни обществото ни е толкова ограничено, че няма накъде... Не се опитвам да възразя, но погледнато от друга страна, може би (казвам Може би), толерантността Е прогресивна. Както Карбовски се изказа за "нормалното", че е променимо, може би това важи и за Толерантността. Вземам отново примера с гейовете - преди никой не е бил склонен на разбиране към тях (Не казвам, че сега хората разбират гейовете, но все пак имаме напредък и точно Това имам предвид), но сега е различно - и наистина, не се намират навсякъде хора, които учат на толерантност, но може би Тя (толерантността), сама се развива и се променя. Друг е въпросът, че това става много бавно. Според мен има смисъл да се обсъди това - има и полза. Не казвам, че нещо ще се промени в обществото, но няма ли да е полезно за нас да разсъждаваме над интересни и сериозни теми като тази? Това ни помага да се развиваме и да можем да мислим "като възрастни" (ако ме разбирате какво имам предвид де :haha: ). И според мен има смисъл в това да си почешем езиците. Все пак е хубаво от време на време да поразсъждаваме, вместо да се обсъждат само клюки, момчета, грим, дрехи, мода като цяло и другите от този род... Един смислен разговор с разсъждения тук, във форума, според мен би бил по-полезен 😄
Върнете се в началото Go down
s7eli7y
Поет
s7eli7y


Брой мнения : 30
Дата на регистриране : 26.06.2010
Години : 30

За кандидатстващите с Журналистика.. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За кандидатстващите с Журналистика..   За кандидатстващите с Журналистика.. Icon_minitimeСря Юни 30, 2010 12:59 am

Ей, значи, написах си цяло мнение и го изтрих без да искам.
Ами да се изкажа и аз по темата, че журналистиката ми е слабост.
Преди да кажа, каквото и да е, искам да споделя нещо, което искрено ме разсмя.
"Те са прекрасни и интересни. Но те са цигани. Крадат ни черешите. "
:haha:
Прав си е човекът обаче. Те хорицата не са с нищо по-различни (освен че правят по 20-30 деца на седмица и по 40-50 аборта на месец), просто си живеят в нашата страна.
А също да кажа, относно гейовете, за които стана на въпрос. Искам да споделя мнението си за Гей парада в София, който се провежда. Пълна простотия! Нямам нищо против обратните, но тази пародия, която се прави е просто ужасна. Обичате се, окей, но нужно ли е да пародирате с това? Какво да кажат родителите на дечицата си.. Защо този батко целува или обарва дугия?
А относно самата тема, Карбовски, си го е казал всичкото. Ние и те.. Хората никога няма да спрат да се делят и никога няма да се постигне тоя Световен мир, за който Мис-ките все говорят :haha:
Ако се заформи дискусия ще се включа пак, за сега мнението ми не е много обширно (честно - изобщо не ми се мисли в момента).
Върнете се в началото Go down
Вени
Администратор
Администратор
Вени


Брой мнения : 1304
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 31
Местожителство : Плевен

Информация за РПГ
Име: Кандариамма

Земя и титла на героя
: Ветелха на Луданория

Други герои
: Аувреа Кал и Баел

За кандидатстващите с Журналистика.. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За кандидатстващите с Журналистика..   За кандидатстващите с Журналистика.. Icon_minitimeСря Юни 30, 2010 9:32 am

Криси, разбрала си ме погрешно. Аз наистина приемам толерантността, като саморазвиващо се и прогресиращо чувство в главите на вече изродилото (казвам го в смисъл, че напоследък много зачестиха изродите) се поколение. Тя наистина живее в нас. В някои е скътана твърде надълбоко в ценностната система, но все пак я има.
И странното или може би нормалното е, че всеки път когато по телевизията дадат за поредното зверски убито куче, изведнъж се пробужда вълна на явна омраза към изродите, които са причинили това. Но нали сме си хора, всяко чудо за три дни. И се забравя. И тъй като имам навика да говоря много и то все не много по темата, направо ще го кажа както си е, без да заобикалям. Изроди ще има винаги. Номерът е когато тероризират, чувството на отговорност и вина да се пробужда в няколко човека наведнъж и след 3 дни, да остане да тлее поне в един, двама. Така рано или късно, хората ще осъзнаят, че няма "Ние" и "Те", а просто едно "Нас", които сме хора, със своите дефекти, лоши черти на характера, но и голямо чувство на вина, което ни прави човечни.
(Сега да не си помисли някой, че пропагандирам да се тероризират животни! НЕ! В никакъв случай!)
А както каза Стели, се сетих да споделя мнението си за гейовете с вас, че нали малко говорих до сега :haha: .
Наистина парадите, които правят са отвратителни. Аз лично, не гледам с добро око на различните, които се фукат с това. А и кой гледа по такъв начин? Нямам нищо против тях, както и, предполагам едно 90% от българите, но ми пречи това, че тикат в лицата на всички факта, че са различни и след това се чудят защо хората ги мразят (или хайде, от мен да мине, не чак мразят, а нетолерират). Излизат и викат на всички "Аз съм гей", "Аз съм различен". И защо? Различен си, осъзнал си го, намерил си своето място под слънцето, ами радвай се и не парадирай с това. Ами да излезем всички, които сме хетеросексуални и да започнем да викаме "Аз съм хетеросексуален/а", "Ние не сме различни, а сме нормални". В такъв случай да излязат педофилите и да започнат да се хвалят с това. И содомистите и така нататъка. Това е глупаво. Наистина е глупаво.
А по-горе като споменах за това, че са различни и са го осъзнали, се сетих... Как може човек, който излиза и пред цяла България крещи "Аз съм различен", да иска да го приемат, като нормален? Извинете много, обаче не става така...

И вече наистина спирам, защото отново стана поредното дълго мнение :haha: .
Върнете се в началото Go down
https://ludiglavi.bulgarianforum.net
Sponsored content





За кандидатстващите с Журналистика.. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За кандидатстващите с Журналистика..   За кандидатстващите с Журналистика.. Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
За кандидатстващите с Журналистика..
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Луди глави :: Общ форум :: Новини-
Идете на: