Луди глави
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Poll

Какво е любимото ви занимание?

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_lcap16%Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_rcap 16% [ 8 ]
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_lcap8%Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_rcap 8% [ 4 ]
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_lcap6%Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_rcap 6% [ 3 ]
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_lcap53%Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_rcap 53% [ 26 ]
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_lcap8%Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_rcap 8% [ 4 ]
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_lcap8%Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_rcap 8% [ 4 ]

Общо гласове : 49

Top posters
Вени (1304)
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_lcapХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_voting_barХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_rcap 
Dark_Red_Rose (1288)
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_lcapХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_voting_barХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_rcap 
Krisi (521)
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_lcapХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_voting_barХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_rcap 
Renny717 (514)
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_lcapХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_voting_barХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_rcap 
Tami (482)
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_lcapХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_voting_barХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_rcap 
Stacey:) (478)
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_lcapХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_voting_barХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_rcap 
Smile (231)
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_lcapХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_voting_barХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_rcap 
DeadReaper (224)
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_lcapХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_voting_barХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_rcap 
elinora97 (153)
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_lcapХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_voting_barХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_rcap 
tali (113)
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_lcapХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_voting_barХроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл I_vote_rcap 

Latest topics
» Създадена От Дим И Кост - Лейни Тейлър
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл EmptyНед Апр 30, 2017 6:01 pm by Tais

» Игра На Думи
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл EmptyНед Яну 15, 2017 11:50 pm by mama_an_ji

» Скрабъл
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл EmptyНед Яну 15, 2017 10:47 pm by mama_an_ji

» Музикална игра
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл EmptyНед Яну 15, 2017 10:39 pm by mama_an_ji

» Да броим до 0
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл EmptyНед Яну 15, 2017 12:32 pm by mama_an_ji

» Намислете си съществително преди да влезете
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл EmptyНед Яну 15, 2017 12:28 pm by mama_an_ji

» Асоциации
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл EmptyНед Яну 15, 2017 12:22 pm by mama_an_ji

» Шерилин Кениън - Нощни Ловци
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл EmptyНед Яну 15, 2017 2:04 am by Dark_Red_Rose

» Вицове
Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл EmptyНед Яну 15, 2017 1:38 am by mama_an_ji

Септември 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Календар Календар

Земята
Лунен календар
CURRENT MOON
Общ брой посетители
Free web counter
Брояч на знамена
Flag Counter
Времето

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл

4 posters

Go down

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл Empty Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл

Писане by Tami Чет Юли 08, 2010 10:35 am

Прелестни създания

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл 43324

Автор: Ками Гарсия, Маргарет Стоъл
Издател: Кръгозор
Издадена: 07.06.2010
Размери: 14.50x21.00
Брой страници: 418
Корица: Мекa
Език: Български
Цена: 14.00 лв

Бестселър на New York Times със световен успех!

Понякога любовта е предопределена от съдбата. Друг път е прокълната...

Лена Дюшан се различава от всички други момичета в малкото градче Гатлин. Надарена с чародейни сили, тя се опитва да се слее с останалите и да се пребори с проклятието, което преследва рода й от години. Но дори и сред обраслите с бурени градини, мрачни тресавища и ронещи се надгробни камъни на потъналия в следобедна дрямка град, тайните не могат да останат скрити дълго…
Итън Уейт се опитва да напусне града, в който семейството му е живяло винаги, и брои месеците до заминаването си в колеж. През деня отчаяно се бори със скуката, през нощта обаче започва да сънува един и същ странен сън с тайнствено момиче.
Когато Лена идва да живее в най-старото имение в окръга, обвито със зловеща слава, Итън е привлечен неустоимо от нея и е твърдо решен да открие каква е връзката между тях.
В град без изненади – тъмен и злокобен, една тайна може да промени всичко.

И само любовта може да те изведе от мрака...

"Прелестни създания" е великолепна готическа приказка – врата към мрачния свят на магии и мистерии, чародейци и древни проклятия.




Последната промяна е направена от Tami на Съб Яну 26, 2013 10:30 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Tami
Tami
Moderator
Moderator

Брой мнения : 482
Дата на регистриране : 05.07.2010
Години : 31

Върнете се в началото Go down

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл Empty Re: Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл

Писане by Tami Чет Юли 08, 2010 10:36 am

Ето и едно малко откъсче пратено от издателството
"Прелестни създания"

Има две неща, на които винаги можеш да разчиташ в Гатлин. Първо, няма проблем да бъдеш различен, дори луд, стига да излизаш от дома си всеки ден и да общуваш с някои от съседите си, за да не те помислят хората за сериен убиец. Второ, ако има някаква история, все ще се намери кой да я разкаже на останалите. Ново момиче в града, преместило се да живее в къща, обитавана от духове, заедно с градския особняк, това определено е история. Вероятно даже най-голямата история, случвала се в Гатлин след инцидента с майка ми. Така че и сам не знам защо се изненадах, че всички говорят за нея.

Разговорът беше глупав, както беше глупав и местният момчешки ритуал – да се срещаме в сряда сутрин преди училище. Приличаше ми на военна проверка. Когато си в отбора обаче, трябва да спазваш някои правила. Сядаш заедно с другите на обяд в стола. Ходиш на купоните на Савана Сноу, каниш мажоретка на зимния бал, мотаеш се по брега на езерото в последния учебен ден. Можеш да си позволиш почти всякакви волности, ако присъстваш на „преброяването” в сряда сутрин. Само дето ми е все по-трудно да го правя, а дори не знам защо.

Все още не бях стигнал до някакъв смислен отговор, когато я видях.

Дори да не я бях видял, пак щях да разбера, че е там, защото коридорът - обикновено препълнен с хора, които тряскат вратичките на шкафчетата си и се опитват да влязат в клас преди втория звънец – в един миг като че ли се опразни. Всички отстъпиха встрани, когато тя се появи. Сякаш беше рок звезда.

Или прокажена.

Аз виждах обаче само едно красиво момиче в дълга сива рокля, бяло спортно мъжко яке с надпис „Мюнхен” и износени черни кецове „Конверс”, подаващи се под роклята. Момиче с дълга сребърна верижка на врата, на която бяха закачени множество дрънкулки: пластмасов пръстен от машините за дъвки, безопасна игла и други джунджурийки, които обаче не можех да различа от мястото, където стоях. Момиче, което не изглеждаше като част от Гатлин. Не можех да сваля очи от нея.

Племенницата на Макон Рейвънуд.

Тя прибра черните си къдрици зад ушите, а светлината от лампите се отрази в черния лак на ноктите й. Ръцете й бяха целите изцапани с мастило, сякаш беше писала по тях. Вървеше по коридора, без да обръща внимание на никого, все едно всички ние бяхме невидими. Имаше най-зелените очи, които бях виждал някога, толкова зелени, че този нюанс сигурно беше някакъв нов цвят, който досега не беше съществувал.

- О, да, секси е – каза Били.

Знаех какво си мислят. За секунда се бяха поколебали дали да не зарежат гаджетата си заради шанса да я свалят. За секунда тя беше нова възможност.

Ърл я огледа бързо, после хлопна вратичката на своето шкафче.

- Да, ако забравиш факта, че е изрод.

Имаше нещо в начина, по който го каза, или по-скоро в причината, заради която го направи. Тя беше изрод, защото не беше от Гатлин, защото не се натискаше да влезе в отбора на мажоретките, защото не му хвърли втори поглед, нито дори първи. Във всеки друг ден щях да пусна забележката му покрай ушите си и да си трая, но днес не можах да се сдържа.

- Значи автоматично е изрод, така ли? Защо? Защото не носи униформа на мажоретка или къса поличка и не е блондинка?

Изражението на лицето на Ърл не беше трудно за разчитане. Това беше един от случаите, в които трябваше да следвам водача на глутницата, а аз не изпълнявах своята част от уговорката.

- Защото е Рейвънуд.

Брутално ясно послание. Секси е, но дори не си помисляй! Тя вече не беше възможност. Все пак това не ги възпираше да я гледат и те я гледаха. Всички в коридора бяха приковали поглед в момичето със сивата рокля. Като ловци, които следяха плячката си през мерника на оръжието си.

А тя продължаваше да върви спокойно между нас. В непривичната за междучасието тишина се чуваше само как странната верижка подрънква около врата й.
Tami
Tami
Moderator
Moderator

Брой мнения : 482
Дата на регистриране : 05.07.2010
Години : 31

Върнете се в началото Go down

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл Empty Re: Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл

Писане by Вени Съб Юли 10, 2010 12:19 pm

Хм... доста интересен откъс :hm: . Определено приковава вниманието. Не е нещо, което да шашне до толкова, че да принуди да се чете, но наистина е интересно. Така като гледам, ще ме накараш да я търся :haha: .
Вени
Вени
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1304
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 31
Местожителство : Плевен

Информация за РПГ
Име: Кандариамма

Земя и титла на героя
: Ветелха на Луданория

Други герои
: Аувреа Кал и Баел

https://ludiglavi.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл Empty Re: Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл

Писане by Tami Нед Юли 03, 2011 4:08 pm

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл Bwy1309698576f

Книга 2: Прелестен мрак
Автор: Ками Гарсия, Маргарет Стоъл
Издател: Кръгозор
Издадена: 13.06.2011
Размери: 14.50x21.00
Брой страници: 382
Корица: Мекa
Език: Български
Цена: 14.00 лв

Резюме:

Понякога любовта е прокълната...

Някои тайни могат да променят живота ти. Други могат да бъдат гибелни.

С приближаването на седемнайсетия й рожден ден Лена и Итън ще се изправят пред още по-големи опасности. Чародейка и смъртен не могат да бъдат заедно. А може би първо трябва да влязат в мрака...

Двамата могат да се справят с всичко, което градът им готви. Но след трагичната загуба на любимия си чичо, който е бил като баща за нея, Лена се отдръпва от Итън. Тя започва да крие тайни, които могат да променят техните взаимоотношения.

Сега, когато очите на Итън са отворени за тъмната страна на Гатлин, вече няма връщане назад. Преследван от странни видения, които само той може да види, Итън навлиза все по-дълбоко в сложната история на своя град и на своето семейство. Пътят му го отвежда сред опасната мрежа на подземните тунели, които лъкатушат из целия Юг. Пред Лена, Итън и верния му приятел Линк се разкрива свят, в който нищо не е такова, каквото изглежда.

Всяка целувка носи болка. Следващият удар на сърцето може да е последният. Сега това е тяхното общо проклятие.

Обичах я, атом по атом, с всяка клетка на изгарящото си тяло. Целувахме се, докато сърцето ми забрави да бие и очертанията на това, което можех да видя, да почувствам и да чуя, започнаха да се изгубват в мрака...

И любовта ги поведе в мрака...

Прелестен мрак е великолепна готическа приказка........

Tami
Tami
Moderator
Moderator

Брой мнения : 482
Дата на регистриране : 05.07.2010
Години : 31

Върнете се в началото Go down

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл Empty Re: Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл

Писане by Stacey:) Нед Авг 28, 2011 10:36 am

Значи, тази книга, тоест първата чест, аз чак след като я прочетох разбрах, че е поредица Смях . Прочетох я още в началото на девети клас ако не ме лъже паметта. И супер много ми хареса и много дълго време се опитвах да намеря втората част, до преди няколко дни. Една приятелка не знаела, че ги чета, а ги имала на компютъра, там втората част и аз като и казах тя веднага ми я прати. Ама това, че беше минало твърде много време ли, или защото беше на компютъра (аз първата я четох от книга, така предпочитам по принцип) и я оставих след първите няколко глави. Обаче определено е супер яка и си заслужава, особено първата! (У)
Stacey:)
Stacey:)
Администратор
Администратор

Брой мнения : 478
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 29

Информация за РПГ
Име: Ансимерлия, Енсиме/Паксима

Земя и титла на героя
: Морилерия/Прелия

Други герои
: Велсана и Керамолия

Върнете се в началото Go down

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл Empty Re: Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл

Писане by Tami Съб Яну 26, 2013 10:26 pm

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл Rgh1359232084f

Книга 3: Прелестен хаос
Автор: Ками Гарсия, Маргарет Стоъл
Издател: Кръгозор
Издадена: 28.01.2013
Размери: 14.50x21.00
Брой страници: 416
Корица: Мекa
Език: Български
Цена: 14.00 лв

Анотация:

Понякога няма само един отговор или само един избор.

Понякога няма връщане назад.

Само любовта е вечна...

След призоваването на Лена и към Светлината, и към Мрака животът в Гатлин се променя за всички. Рояци скакалци, рекордно високи температури и опустошителни бури разрушават градчето, могъщите чародейци губят силите си, а Итън и Лена се опитват да разберат какво се случва. Хаосът едновременно плаши Итън, но и отклонява мислите му от нещо още по-ужасно. В кошмарните му сънища се появява някой, който го преследва и в реалността. Итън губи самоличността си - забравя имена, телефонни номера, дори спомени. Но все по-ясно си дава сметка кои са истински важните неща в живота:

Първата ти целувка не е толкова важна, колкото последната.
Тестът по математика наистина е без значение.
Хубавият пай наистина е хубав.
Нещата, в които си добър, и нещата, в които не си, са просто две различни страни на едно и също нещо.
Това важи и за хората, които обичаш, и за онези, които мразиш – и за хората, които обичат или не обичат теб.
Единственото важно нещо е, че винаги има неколцина души на този свят, за които ще те е грижа.
Животът е наистина, наистина кратък.
Един въпрос все по-често е задаван с плашеща неумолимост: Какво или кой ще трябва да бъде принесен в жертва, за да се спаси Гатлин?
Вярвате ли в любовта след последния поглед?


Последната промяна е направена от Tami на Сря Фев 27, 2013 1:55 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Tami
Tami
Moderator
Moderator

Брой мнения : 482
Дата на регистриране : 05.07.2010
Години : 31

Върнете се в началото Go down

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл Empty Re: Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл

Писане by Вени Нед Яну 27, 2013 1:36 pm

Аз искам да прочета първата книга, но нещо не мога да я намеря в интернет... Някой да я има на компютъра си?
Вени
Вени
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1304
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 31
Местожителство : Плевен

Информация за РПГ
Име: Кандариамма

Земя и титла на героя
: Ветелха на Луданория

Други герои
: Аувреа Кал и Баел

https://ludiglavi.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл Empty Re: Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл

Писане by Krisi Нед Яну 27, 2013 6:32 pm

Вени, аз я имам и не е никакъв проблем да ти я пратя, но както повечето книги на компа ми, и тази е на английски... Ако си съгласна да я четеш така, веднага ти я пращам Усмивка
Krisi
Krisi
Модератор
Модератор

Брой мнения : 521
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 32
Местожителство : Кърджали - София, България

Информация за РПГ
Име:

Земя и титла на героя
:

Други герои
:

Върнете се в началото Go down

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл Empty Re: Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл

Писане by Вени Нед Яну 27, 2013 9:58 pm

Нямам нищо против да е на английски. Даже може би е по-добре така, че да си упражня или по-точно да науча езика. Смях

Даже направо я качи тук. Нека който иска да може да я дръпне Усмивка. А аз може да се пробвам да направя някой превод...
Вени
Вени
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1304
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 31
Местожителство : Плевен

Информация за РПГ
Име: Кандариамма

Земя и титла на героя
: Ветелха на Луданория

Други герои
: Аувреа Кал и Баел

https://ludiglavi.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл Empty Re: Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл

Писане by Krisi Пон Яну 28, 2013 9:17 am

Дадено, Вени Усмивка Поствам линк към първата книга на английски, но тъй като никак не ме бива с докс-а, не знам дали ще проработи тоя линк... Кажете ми, ако не стане, ок? =))

http://dox.bg/files/dw?a=46ed850f38 - Beautiful Creatures /Book 1/

Също така имам всичките четири книги на английски в пдф формат и вярвайте ми, хич не беше лесно да намеря втората книга, другите бяха лесни за откриване... Както и да е, отплеснах се, та да си дойда пак на думата - ако някой иска, мога да кача цялата поредица, но пак повтарям, че е на английски. Капиш? Намигане


Последната промяна е направена от Krisi на Пон Яну 28, 2013 11:39 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Krisi
Krisi
Модератор
Модератор

Брой мнения : 521
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 32
Местожителство : Кърджали - София, България

Информация за РПГ
Име:

Земя и титла на героя
:

Други герои
:

Върнете се в началото Go down

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл Empty Re: Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл

Писане by Вени Пон Яну 28, 2013 1:02 pm

Справила си се чудесно с качването. Когато имаш време качи и останалите. Нека да ги има. Има си хора, които обичат да четат на английски. А с малко повече късмет и време, може даже да се захванем и с превода им.
Вени
Вени
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1304
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 31
Местожителство : Плевен

Информация за РПГ
Име: Кандариамма

Земя и титла на героя
: Ветелха на Луданория

Други герои
: Аувреа Кал и Баел

https://ludiglavi.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл Empty Re: Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл

Писане by Krisi Пон Яну 28, 2013 11:39 pm

Добре, Вени - качвам и останалите книги от поредицата, тъй като съм съгласна, че е хубаво наистина да ги има Усмивка Относно превода, страшно ще се радвам, ако стане, само да се намерят компетентни преводачи...

http://dox.bg/files/dw?a=79d42ccab6 - Beautiful Darkness /Book 2/

http://dox.bg/files/dw?a=b5268b7960 - Beautiful Chaos /Book 3/

http://dox.bg/files/dw?a=e6214c4fe8 - Beautiful Redemption /Book 4/

Та, това са книгите. Моля, ако някой от вас има проблем с един или повече от линковете, нека да пише тук или на мен на ЛС и ще се постарая възможно най-скоро да оправя линковете, ако не работят...Усмивка Това е от мен - Приятно четене на поредицата и Енджой ;]]
Krisi
Krisi
Модератор
Модератор

Брой мнения : 521
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 32
Местожителство : Кърджали - София, България

Информация за РПГ
Име:

Земя и титла на героя
:

Други герои
:

Върнете се в началото Go down

Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл Empty Re: Хроники на чародейците - Ками Гарсия, Маргарет Стоъл

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите