Луди глави
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Poll

Какво е любимото ви занимание?

Лигърът (лично творчество) I_vote_lcap16%Лигърът (лично творчество) I_vote_rcap 16% [ 8 ]
Лигърът (лично творчество) I_vote_lcap8%Лигърът (лично творчество) I_vote_rcap 8% [ 4 ]
Лигърът (лично творчество) I_vote_lcap6%Лигърът (лично творчество) I_vote_rcap 6% [ 3 ]
Лигърът (лично творчество) I_vote_lcap53%Лигърът (лично творчество) I_vote_rcap 53% [ 26 ]
Лигърът (лично творчество) I_vote_lcap8%Лигърът (лично творчество) I_vote_rcap 8% [ 4 ]
Лигърът (лично творчество) I_vote_lcap8%Лигърът (лично творчество) I_vote_rcap 8% [ 4 ]

Общо гласове : 49

Top posters
Вени (1304)
Лигърът (лично творчество) I_vote_lcapЛигърът (лично творчество) I_voting_barЛигърът (лично творчество) I_vote_rcap 
Dark_Red_Rose (1288)
Лигърът (лично творчество) I_vote_lcapЛигърът (лично творчество) I_voting_barЛигърът (лично творчество) I_vote_rcap 
Krisi (521)
Лигърът (лично творчество) I_vote_lcapЛигърът (лично творчество) I_voting_barЛигърът (лично творчество) I_vote_rcap 
Renny717 (514)
Лигърът (лично творчество) I_vote_lcapЛигърът (лично творчество) I_voting_barЛигърът (лично творчество) I_vote_rcap 
Tami (482)
Лигърът (лично творчество) I_vote_lcapЛигърът (лично творчество) I_voting_barЛигърът (лично творчество) I_vote_rcap 
Stacey:) (478)
Лигърът (лично творчество) I_vote_lcapЛигърът (лично творчество) I_voting_barЛигърът (лично творчество) I_vote_rcap 
Smile (231)
Лигърът (лично творчество) I_vote_lcapЛигърът (лично творчество) I_voting_barЛигърът (лично творчество) I_vote_rcap 
DeadReaper (224)
Лигърът (лично творчество) I_vote_lcapЛигърът (лично творчество) I_voting_barЛигърът (лично творчество) I_vote_rcap 
elinora97 (153)
Лигърът (лично творчество) I_vote_lcapЛигърът (лично творчество) I_voting_barЛигърът (лично творчество) I_vote_rcap 
tali (113)
Лигърът (лично творчество) I_vote_lcapЛигърът (лично творчество) I_voting_barЛигърът (лично творчество) I_vote_rcap 

Latest topics
» Създадена От Дим И Кост - Лейни Тейлър
Лигърът (лично творчество) EmptyНед Апр 30, 2017 6:01 pm by Tais

» Игра На Думи
Лигърът (лично творчество) EmptyНед Яну 15, 2017 11:50 pm by mama_an_ji

» Скрабъл
Лигърът (лично творчество) EmptyНед Яну 15, 2017 10:47 pm by mama_an_ji

» Музикална игра
Лигърът (лично творчество) EmptyНед Яну 15, 2017 10:39 pm by mama_an_ji

» Да броим до 0
Лигърът (лично творчество) EmptyНед Яну 15, 2017 12:32 pm by mama_an_ji

» Намислете си съществително преди да влезете
Лигърът (лично творчество) EmptyНед Яну 15, 2017 12:28 pm by mama_an_ji

» Асоциации
Лигърът (лично творчество) EmptyНед Яну 15, 2017 12:22 pm by mama_an_ji

» Шерилин Кениън - Нощни Ловци
Лигърът (лично творчество) EmptyНед Яну 15, 2017 2:04 am by Dark_Red_Rose

» Вицове
Лигърът (лично творчество) EmptyНед Яну 15, 2017 1:38 am by mama_an_ji

Септември 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Календар Календар

Земята
Лунен календар
CURRENT MOON
Общ брой посетители
Free web counter
Брояч на знамена
Flag Counter
Времето

Лигърът (лично творчество)

3 posters

Go down

Лигърът (лично творчество) Empty Лигърът (лично творчество)

Писане by yanitsa1 Нед Май 06, 2012 5:41 pm

Обожавам да пиша разкази и това е едно от моите произведения. Част е от поредицата ми "Просветените и Непросветените". Дано ви допадне Слънце

Лигърът се наведе и задебна. Щеше да успее. Не че си го мислеше или го знаеше. Беше инстинктът. Болката в ноктите му беше убийствена. Мислеше само за това как ще закачи тези нокти за плътта на животното пред него. Зебрата нямаше да му избяга.
Хибрид между мъжки лъв и женски тигър. Това беше той. Винаги щаше да ловува сам, защото бе различен. Природата го беше програмирала да не мисли, а само да изпълнява физическите си нужди и да умре. Колко жалко същество беше всъщност. Чудите се какво имаше в неговата глава в момента. Всъщност не много и определено не някоя мисъл, която да бъде запомнена след това. Историята му също не е кой знае какво, но си заслужава да бъде прочетена, заради края си. Кара хората да я видят отново в главата си като на лента, но от друг ъгъл. Или поне това е замисълът..


Отворих очи и опитах да видя света около себе си. Първо усетих миризмите, неясни на моменти, но успях да запомня този на майка си. Слуста по очите ми бавно се оттече и над мен се беше надвесила тигрица. Баща ми – лъвът вече отдавна си беше отишъл, но аз нямаше да питам за него. Дори не знаех, че ще ми трябва един. Видях и другите малки. Всички бяха толкова дребни. Аз съществувах поради човешка намеса и не бях обикновен лъв или тигър. Бях лигър. Но на мен не ми се струваше важно, дори за себе си не изглеждах различен, а на обикалящата грижовно около мен тигрица – ни най – малко.
Бях в клетка, но не знаех какво е да си извън нея и не се зачудих, че навсякъде имаше тел. После за малко стана тъмно, очевидно бях спал.
Когато отворих очи вече беше вечер и бях готов да проходя. Времето беше топло и сухо. Около мен имаше много големи камъни и високи до тавана дървета. Обикновено големите котки раждат в дупки в земята или на добре защитени от лоши погледи места с много зеленина. По кожата ми е трябвало да има петна и най – вероятно съм щял да намеря такива, ако се бях погледнал. Тогава просто лежах и не мърдах. Никакви мисли не протичаха в главата ми, сякаш не знаех нищо, а в същото време света за мен не беше нов. Като да си живял преди същия този живот. Странно и комично дежа вю на инстинктите за оцеляване на животните.
Началото на детството ми беше обикновенно. На осмия месец спрях да използвам майка си за онази вкусна храна, днес наричана мляко. Полусмляната храна вече не ми достигаше като количество и качество. Тялото ми знаеше, че е време да започна да ловувам. Тялото на майка ми от своя страна, бе готово да ми покаже как да се оправям занапред.
Същата вечер камион дойде и видях звездички пред очите си, когато маката игла с упойка се заби в гърлото ми, последвана от още една. Чудех се, защо краката служили ми така добре толкова много време, сега отказваха. Подкосиха се и ме оставиха замаян на земята. Човешка ръка ме погали, имах чувството, че гущер пълзи по козината ми. Изръмжах, опитвайки да го прозоня и потънах в дълбок сън.
Бях навън. Ранна пролет. Време за лов. Кой ли е бил запечатал тази информация в мозъка ми тогава?
Гледах майка ми как се снишава и последвах примера и. Защо не ми е направило впечатление, че вече не съм в клетката и имам чип на ухото, не мога да си обясня. За чипа ясно, дори и сега не мога да се врътна и да си видя ухото, но защо съм пренебрегвал болката? Животни. Ходи ги разбери. А не беше ли всъщност това работата на едни от най – богатите хора на света и на цели телевизии, отдадени на знанията за живите същества. Интересът към мен е бил доста голям. Като първия такъв хибрид съм бил изключителен. Голям, силен, развиващ се по – бързо от останалите. Но аз и веднъж не се сравних с тях. Нямах мозък за това.
И тогава тя нападна. Храната – зебрите - се разпръснаха на милиони петна около мен. Майка ми подви опашка и избра най – малкото. Колко естествено изглеждаше, въпреки че не го бях виждал преди. После дойде мирисът на кръв и аз се доближих. Тигрицата наведе глава и отхапа, сякаш показвайки ми, че това толкова прекрасно миришещо ястие е истинско. Приближих се до нея. Ако гледах със сегашните си очи щях да видя по нея дребните кърлежи ектопаразити, убиващи тигриците. Щях да забележа нейната отпадналост и нахапаните и уши и врат от гадните термити. Но не го видях. Няколко дни по – късно тя беше мъртва. Просто се събудих и я намерих спяща. Но нещо ми подсказваше, че не беше така. Или бяха мухите около нея, или тази ужасна воня, а може би за пръв път осъзнах, че в тези до преди няколко дни пълни с разбиране очи, сега имаше безкрайност. Ненасоченост на мисли и движения към никого. Тялото ми се сви и изръмжах. Звучах нормално, като себе си. Но какво съм разбирал тогава?
Оставих тялото, продължавайки сам и гладен. Бях видял как става щях да се справя. Всичко беше същото. Заех позицията, показана ми от учителката ми и притихнах. От големите ми лапи излизаха дълги и здрави нокти. Ако не успеех да уловя жертвата щях да умра от глад, заради достатъчната сила да подгоня нова. Забрите стояха там неподвижни и готови за мен. Скочих и подгоних едно от малките. Майка му цвилеше умолително, както би направила моята, което не осъзнавах сега. И така причиних същата болка, причинена на мен, но несъзнателно. Захапах скимтящото малко същество и кръвта бликна навсякъде ...
Изключих телевизора и станах. Не бях способен да гледам повече. Окончателно не ми трябваше толкова реален екран в спалнята. Новия апартамент не се нуждаеше от нов телевизор. Нещо точно в това видео просто ме прободе в сърцето. Като кол.
Никога нямаше да разбера, че духът на това същество се беше вселил в мен. Че сега то гледаше себе си и някаква част от съзнанието ми разбираше през какво е минал лигърът. През какво бях минал аз. Добре, че не помнех. Със сегашното си превъплащение, щях да съм убиец, а не оцеляващ. Нямаше да мога да понеса да живея с това.
Това е един добър пример защо блажени са "Непросветените"*...


* Непросветени - това са хората, които не знаят, че някой управлява животите им и за съществуването на Дванадесет Бога на Съдбата.
yanitsa1
yanitsa1
Новак

Брой мнения : 3
Дата на регистриране : 06.05.2012
Години : 27
Местожителство : Променливо ;d

Върнете се в началото Go down

Лигърът (лично творчество) Empty Re: Лигърът (лично творчество)

Писане by Krisi Сря Май 09, 2012 9:14 am

Модератор: Моля те, не пускай Разказа си в Раздел "Игри", след като има Раздел "Лично Творчество". Преместих ти темата и ще те помоля да не се повтаря.

Поздрави,
Криси
Krisi
Krisi
Модератор
Модератор

Брой мнения : 521
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 32
Местожителство : Кърджали - София, България

Информация за РПГ
Име:

Земя и титла на героя
:

Други герои
:

Върнете се в началото Go down

Лигърът (лично творчество) Empty Re: Лигърът (лично творчество)

Писане by Вени Чет Юли 19, 2012 10:35 am

Интересно е, но защо спря до тук? Ще пускаш ли още и кога? И защо Лигър? Това е някакво име ли, показващо, че животните са тигри? Малко ме обърка.
Вени
Вени
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1304
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 31
Местожителство : Плевен

Информация за РПГ
Име: Кандариамма

Земя и титла на героя
: Ветелха на Луданория

Други герои
: Аувреа Кал и Баел

https://ludiglavi.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Лигърът (лично творчество) Empty Re: Лигърът (лично творчество)

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите