Луди глави
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Poll

Какво е любимото ви занимание?

 
 
 
 
 
 

Вижте резултатите

Top posters
Вени (1304)
Stacey I_vote_lcapStacey I_voting_barStacey I_vote_rcap 
Dark_Red_Rose (1288)
Stacey I_vote_lcapStacey I_voting_barStacey I_vote_rcap 
Krisi (521)
Stacey I_vote_lcapStacey I_voting_barStacey I_vote_rcap 
Renny717 (514)
Stacey I_vote_lcapStacey I_voting_barStacey I_vote_rcap 
Tami (482)
Stacey I_vote_lcapStacey I_voting_barStacey I_vote_rcap 
Stacey:) (478)
Stacey I_vote_lcapStacey I_voting_barStacey I_vote_rcap 
Smile (231)
Stacey I_vote_lcapStacey I_voting_barStacey I_vote_rcap 
DeadReaper (224)
Stacey I_vote_lcapStacey I_voting_barStacey I_vote_rcap 
elinora97 (153)
Stacey I_vote_lcapStacey I_voting_barStacey I_vote_rcap 
tali (113)
Stacey I_vote_lcapStacey I_voting_barStacey I_vote_rcap 

Latest topics
» Създадена От Дим И Кост - Лейни Тейлър
Stacey EmptyНед Апр 30, 2017 6:01 pm by Tais

» Игра На Думи
Stacey EmptyНед Яну 15, 2017 11:50 pm by mama_an_ji

» Скрабъл
Stacey EmptyНед Яну 15, 2017 10:47 pm by mama_an_ji

» Музикална игра
Stacey EmptyНед Яну 15, 2017 10:39 pm by mama_an_ji

» Да броим до 0
Stacey EmptyНед Яну 15, 2017 12:32 pm by mama_an_ji

» Намислете си съществително преди да влезете
Stacey EmptyНед Яну 15, 2017 12:28 pm by mama_an_ji

» Асоциации
Stacey EmptyНед Яну 15, 2017 12:22 pm by mama_an_ji

» Шерилин Кениън - Нощни Ловци
Stacey EmptyНед Яну 15, 2017 2:04 am by Dark_Red_Rose

» Вицове
Stacey EmptyНед Яну 15, 2017 1:38 am by mama_an_ji

Септември 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Календар Календар

Земята
Лунен календар
CURRENT MOON
Общ брой посетители
Free web counter
Брояч на знамена
Flag Counter
Времето

Stacey

3 posters

Go down

Stacey Empty Stacey

Писане by Stacey:) Пет Юли 30, 2010 4:24 pm

Казвам се Василена, на 15 от Варна. Уча във икономическа гимназия, имам сестра иии съм админ в луди глави 😄
Ако имате въпроси питайте Плезене:
Stacey:)
Stacey:)
Администратор
Администратор

Брой мнения : 478
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 29

Информация за РПГ
Име: Ансимерлия, Енсиме/Паксима

Земя и титла на героя
: Морилерия/Прелия

Други герои
: Велсана и Керамолия

Върнете се в началото Go down

Stacey Empty Re: Stacey

Писане by Smile Сря Авг 04, 2010 7:16 pm

Здравей, Васи. Къде си учила преди? С каква специалност си сега? Икономическия "Раковски" или "Богоров" ще рече? Какво ти е мнението за училището? Харесва ли ти да учиш? Любим предмет? Имаш ли си хоби, какво?
Smile
Smile
Художник

Брой мнения : 231
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 28
Местожителство : Варна

Информация за РПГ
Име: Аманда

Земя и титла на героя
: сестра, но те не се познават

Други герои
:

http://4fun.newstarforum.com/

Върнете се в началото Go down

Stacey Empty Re: Stacey

Писане by Stacey:) Сря Авг 04, 2010 9:23 pm

Здравей, Васи. Здрастииии suuun:
Къде си учила преди? Сменила съм много училища, защото трябваше да се местим с нашите.. учила съм в "Добри Чинтулов" от 1ви до 4ти клас, в "Цар Симеон" 5ти, а 6ти и 7ми "Антон Страшимиров"
С каква специалност си сега? Данъчна и митническа администрация
Икономическия "Раковски" или "Богоров" ще рече? Съжалявам, че не уточних - в "Раковски" съм 😄

Какво ти е мнението за училището? Еми води се че тука са се събрали най-надутите .. но си има доста изключения, иначе е доста натоварващо образованието, защото още от 9ти клас започваме 2ри език и профилирани предмети (Право, Микроикономика, Счетоводство и т.н.) като учим освен това останалите (биология, физика, химия..) и основните (Български, Математика..) а сега ще уча и 3ти език направо ..
Харесва ли ти да учиш? зависи какво (:
Любим предмет? Химия
Имаш ли си хоби, какво? амиии пиша разни истории, разкази, стихотворения 😄
Мерси за въпросите :suuun:
Stacey:)
Stacey:)
Администратор
Администратор

Брой мнения : 478
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 29

Информация за РПГ
Име: Ансимерлия, Енсиме/Паксима

Земя и титла на героя
: Морилерия/Прелия

Други герои
: Велсана и Керамолия

Върнете се в началото Go down

Stacey Empty Re: Stacey

Писане by Smile Сря Авг 04, 2010 10:35 pm

Какво ти е мнението за училищата, които си сменила? От изброение най не ми допада царя. За другите нямам мнение.

И определено не са там най-надутите. В "Раковски" има много печени хора, в "Богоров" са по-разглезени. Ние сега ще сме подготве и си учим БГ, Мат и език, вие наистина имате повечко. :haha:

Какви истории пишеш? Би ли постнала някоя в "Лично творчество"?

Мерси за отговорите (:
Smile
Smile
Художник

Брой мнения : 231
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 28
Местожителство : Варна

Информация за РПГ
Име: Аманда

Земя и титла на героя
: сестра, но те не се познават

Други герои
:

http://4fun.newstarforum.com/

Върнете се в началото Go down

Stacey Empty Re: Stacey

Писане by Stacey:) Сря Авг 04, 2010 11:33 pm

Какво ти е мнението за училищата, които си сменила? От изброение най не ми допада царя. За другите нямам мнение. Даа това беше велик клас там.. в класа имахме кубинка, японец, една от приятелките ми беше на половина корейка, турци имаше и цигани.. общо взето май само на мен българския ми беше първи език :haha: но не съм ръсист, определено

И определено не са там най-надутите. В "Раковски" има много печени хора, в "Богоров" са по-разглезени. Ние сега ще сме подготве и си учим БГ, Мат и език, вие наистина имате повечко. hahaha

Какви истории пишеш? Би ли постнала някоя в "Лично творчество"? Еми имам една дето е по-нормална предимно откачени много мразя някакви със щастлив край все си казвам абе в живота има смърт, тъга .. иначе съм оптимист де :haha: имам една за едно момиче което е тоен агент, една за една тинейджърска - по блуткава, в момента пиша 3 от които 1 пак е такава тъпа, едната е за едно момиче което му се случват само ама най-ужасните неща които можеш да си представиш и една за една жена която е психиатър (хамава работа :haha: )
Stacey:)
Stacey:)
Администратор
Администратор

Брой мнения : 478
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 29

Информация за РПГ
Име: Ансимерлия, Енсиме/Паксима

Земя и титла на героя
: Морилерия/Прелия

Други герои
: Велсана и Керамолия

Върнете се в началото Go down

Stacey Empty Re: Stacey

Писане by Вени Вто Сеп 14, 2010 10:42 pm

Е сега те барнах :twisted: . Хайде на разпит...

1. Кога беше първата ти целувка?
2. Как беше? Калво изпита?
3. Кои моменти помниш за дълго време?
4. На какво можеш да се смееш без да спреш?
5. Кои са нещата които те карат да се усмихнеш?
6. Защо си такава, каквато си сега?
7. Като каквъ човек се определяш?
8. Целта оправдава ли средствата? Защо?
9. Когато пишеш, какво влагаш от себе си?
10. Кои са нещата, които никога не би спряла да обичаш?
11. За какво си заслужава да се жертваш?
12. Кое ти е по-скъпо? Ти или другите?


Айде стига тлкова, че се отплеснах сякаш :lady: . Да ти е честито :haha: . Искам изчерпателни отговори, не по една две думи. Знаеш, че обичам разтягането на лукуми :suuun:
Вени
Вени
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1304
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 31
Местожителство : Плевен

Информация за РПГ
Име: Кандариамма

Земя и титла на героя
: Ветелха на Луданория

Други герои
: Аувреа Кал и Баел

https://ludiglavi.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Stacey Empty Re: Stacey

Писане by Stacey:) Чет Сеп 16, 2010 10:29 pm

УОУ, чак сега ти видях поста :haha:

1. Кога беше първата ти целувка?
Бих казала в четвърти клас.. но беше доста странно, дори не знам дали се счита. Първото ми гадже, "скъсахме", защото той отиде да учи в някакво друго училище и повече не го видях, но съм сигурна че дори и сега, ако го срещна на улицата ще го позная (:

2. Как беше? Какво изпита?
Беше хубаво и някак завладяващо, но само първия път.. след това ми стана нещо като навик да си го целувам, нещо като влудяващите ми прегръдки

3.Кои моменти помниш за дълго време?
Изключително странно е че помня много неща, странни и маловажни, вчера си мислех че помня точно как всеки един от класа беше облечен точно една година преди това, помня какъв кроасан яде една от приятелките ми когато имахме класно по български .. често казвам на хората че съм забравила какво искам да им кажа но лошото е че аз никога не забравям и същевременно въобще не съм злопаметна. Винаги запомням някак най-хубавото, а другото само остава в паметта ми..

4. На какво можеш да се смееш без да спреш?
Не мисля че има такова нещо, смея се доста често на различни неща, но чак без да спра .. всъщност може би на бъзиците към моите приятели.. уникални физиономии вадят :haha:

5. Кои са нещата които те карат да се усмихнеш?
Много много много неща ме карат да се усмихвам - малките, големите, хората, предметите .. просто усмивката ми беше нещо като девиз преди и вярвах че винаги трябва да търся в лошото това което би ме накарало да се усмихна (:

6. Защо си такава, каквато си сега?
Не мога да повярвам, че този въпрос който изглежда толкова прост и всеки би могъл да отговори с по едно изречение от сорта на "защото така" или "заради живота" на мен ми се струва толкова труден и съм отделила толкова време за да мисля за това... за няколко месеца се превърнах почти в съвсем различен човек и наистина не знам защо се случи всичко това, може да е заради хората около мен или как лошите неща ме смачкваха или ми омръзнаха .. както казва един приятел "не го разбрах.. просто се събудих един ден и някак всичко беше различно, но само през моите очи.."

7. Като какъв човек се определяш?
Звучи леко надуто но най-подходящата дума която намирам за себе си е интересен и почти всички хора които ме познават го казват. Аз съм много странен човек и не обикновеното странно ами самите ми действия и разсъждения .. доста рядно някой би могъл да предвиди как ще реагирам във всяка една отделна ситуация

8. Целта оправдава ли средствата? Защо?
Логиката би била: защото сама си вярвам, че това което ще получа ще е толкова по-добро .. че ще е много по-добро от това което загубя и жертвата би си струвала.. аз мисля че това не е точно така, естествено трябва да се рискува, но не да нараняваш и погубваш дори себе си само защото искаш нещо, трябва да намериш начина да преобразиш казаното в "целта ми е да осъзная средствата", не бързай да гледаш напред преди да осъзнаеш какво губиш

9. Когато пишеш, какво влагаш от себе си?
Всичко.. просто не мога да го обясня това чувството, често съм се замислила, че има толкова много хора които дори сигурно никога не го изпитват .. не знам дали всеки човек през живота си открива страста си и това което иска .. но просто чувството което те завладява, думите които сякаш сами се подреждат и резултатите .. все едно душата ми се отваря за да излязат думите и после всичко си е по старумо, но аз знам че съм опитала от нещо уникално..

10. Кои са нещата, които никога не би спряла да обичаш?
Странно е, но за мен лично е вярно: обикна ли .. просто е страшно трудно това да се промени, колкото и да ме предадеш аз някак имам чувството че понякога съм толкова наивна и направо лицемерно си затварям очите, защото вярвам прекалено много.. и просто ако веднъж харесам, вярвам или обичам някого то това е страшно трудно да се промени във времето

11. За какво си заслужава да се жертваш?
Това е доста сложен въпрос.. бих казала, че никога не можеш да решиш, прецениш или дори анализираш нещо което никога не си изпитвала, което не изпитваш дори и в момента.. не знам как ще разсъждавам ако ми се случи да се жертвам, но съм сигурна че ще направя всичко възможно да постъпя така както аз мисля, а не както някой ми е казал

12. Кое ти е по-скъпо? Ти или другите?
Помня че ти самата ми беше казала един път че то е в природата на човек, че е заложено в нас да сме егоитси и винаги на първо място да стоим ние самите.. и това разбира се е така, но аз мисля че ако постъпвам по този начин, че да си бъда по-скъпа за себе си от колкото за другите ще умра от вина ... за това казвам че е естествено това да бъдеш ти, но аз винаги съм се опитвала да променя света ;д

Много ти благодаря за въпросите :suuun: :hug: Kiss:


ПП: искам само да кажа че ти си уникален чоек и съм наистина щастлива, горда дори, че те познавамУдивителен
Stacey:)
Stacey:)
Администратор
Администратор

Брой мнения : 478
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 29

Информация за РПГ
Име: Ансимерлия, Енсиме/Паксима

Земя и титла на героя
: Морилерия/Прелия

Други герои
: Велсана и Керамолия

Върнете се в началото Go down

Stacey Empty Re: Stacey

Писане by Stacey:) Чет Сеп 15, 2011 3:39 pm

Здравей, мило форумче. Дълго се чудех дали да го направя в нова тема или да го добавя тук. Но накрая, така реших. Моето училище - Варненска търговска гимназия, всяка година се занимава с много проекти. Миналата аз имах честта да участвам в почти всички, които се организираха и един от тях продължава и тази година. Проекта е много хубав и искам да ви запозная по-подробно с него. Надявам се ви е интересно, коментирате, а и форума живне, ако не, здраве да е.

България, Босна и Херцеговина, Германия и Полша. Това са четирите страни между които се извършват целите схеми. В началото, преди да бъде одобрена идеята ни от ЕС и да получим спонсорство, бяхме избрали икономическа тема (типично за училището ми, ако някой не знае ВТГ е икономическа гимназия, а и в другите 2 от трите страни също учениците са от икономически училища). Темата беше: "Икономически промени след 1989 година", или просто казано - след комунизма. Отначало не разбирах много какво се случва, но постепенно започнах да навлизам в нещата. Всички страни бяха гости на България и се осъществяваше нещо като обмен. Едно момиче от Босна беше отседнало в дома ми. Всичко се извършваше на английски език и горе долу се получаваше разбирателството между нас. Работата се състоеше изцяло в училище - превеждахме думи, избирахме лого. Но след по-малко от две седмици всичко свърши и работата затихна. Когато са преразгледали това от ЕС са го харесали, но тази тема е бил само за начало, а истинския сериозен проект, който сега се разкрива пред нас и трябва да започнем работа е съвсем различен. Синдром на Даун. Предполагам повечето от вас са чували за тази болест, също като мен, но малцина знаят нещата в подробности. (Освен ако нямат свой болен близък или роднина.) Започваме да събираме информация, данни, интервюта и всякакви интересни неща. Правим презентации, видеота и на 9ти заминаваме за Сараево (столицата на Босна), заедно с едно болно дете, за да се срещнем с всички страни и да работим по този проект.
Предварителната ни задача (специално за България) е следната: Трябва да отидем в специален център, където предварително сме уговорили няколко семейство готови да застанат пред камерата заради нас. По двойки ще вземем интервюта, ще ги обработим и заминаваме да видим какво ще се случи. За сега още нищо не сме подготвили, но аз ще ви пусна малко информация да се запознаете с болестта. Истински коварна болест, от която страда 1 на всеки 100 българи.

Синдром на Даун

Повечето хора знаят, че в годината има дни, посветени на болните от тази или онази болест (или група болести). До днес обаче и аз не знаех, че има Международен ден на болните от синдрома на Даун. Научих го от е-майл от мой приятел.
Надали бих могъл да публикувам информации за всеки ден на някого или нещо – всеки ден в годината е ден на стотици какви ли не. Но си спомням как наскоро четох няколко срамни и ужасни новини – как жителите на населени места, в които може да бъдат преместени деца от Могилино или други душегубки, пардон, домове за изоставени деца, не ги искат. Как протестират срещу тях, как организират подписки, как не желаят такива деца да живеят близо до тях, да учат в едно и също училище с техните деца…
Не знаех къде да се дяна от срам, че съм българин. Как е възможно?!?!… В първия момент бях бесен до степен да съм готов да закова тези хора на дъската на позора. Не би било никак трудно… Чак после се усетих, че не бива така, че може би има как очите им да бъдат отворени за по-различните хора, поне за по-различните деца отначало. Че злите средства опорочават дорбите цели… И реших, че може би е добре да разкажа за деня на болните от синдрома на Даун.
Официалното съобщение, с известни съкращения, казва следното:
Синдромът на Даун е хромозомна аномалия, дължаща се на тризомия 21, една допълнителна хромозома на 21-ви чифт хромозоми. Хората с този синдром притежават характерни външни черти и имат известно изоставане в умственото, говорното и двигателното си развитие. Честотата на синдрома е 1 на 800.
Всяко родено дете със синдром на Даун има реалните възможности да води един пълноценнен и сравнително независим живот, стига да му бъде предоставена тази възможност. Хората, които трябва да му помогнат са на първо място родителите, разбира се и държавата. Нейната основна функция е да се стимулират родителите да не оставят децата си в домовете като за тях се въведат улеснения и привилегии, да се информира обществото за това какво представлява синдромът и да стане ясно на обществото, че това са едни нормални хора със същите потребности като на всички нас, които просто имат нужда от професионална помощ (специални педагози, логопеди, психолози, кинезитерапевти), за да успеят да развият целия си потенциал.
21 март е международен ден на хората със синдром на Даун. Този ден ще бъде отбелязан за първи път в България в Двореца на децата . Нашата основна цел е отбелязването на този ден да се превърне в ежегодна традиция. Да се обърне внимание на обществото към проблемите на хората със синдром на Даун – да се подпомогне тяхната интеграция, подпомагане създаването на ефективна държавна политика за улесняване на живота им, да се открият центрове, които те да посещават и да получават професионална помощ, да се учат на различни занаяти.
Даването на гласност на тези събития е първата стъпка към успешното интегриране на хората със синдром на Даун в обществото, затова се нуждаем от силната подкрепа на всички заинтересовани за подобряването на техния статут, както и за реализирането на бъдещите проекти. Един от тях е изграждане на специален център за работа и интеграция на деца със синдром на Даун.
Много ми се иска да разкажа нещо повече за синдрома на Даун, но има страшно много за разказване, а съм много уморен. Накратко, това, от което хората се интересуват най-често, е следното:
Синдромът може да бъде наследствен. Болните от Даун не могат да имат деца, но човек може да бъде “здрав носител” на синдрома, чрез транслокационната му форма (има 2 хромозоми от двойка 21, но едната от тях е свързана механично с хромозома от друга двойка, и при мейозата върви заедно с нея; резултатът е, че половината от децата, които той може да създаде, биха били болни от синдрома). Единствената известна засега профилактика е ранна диагностика на плода (преди третия месец), и аборт при откриване на синдрома (ако това може да се нарече “профилактика”). Ранната диагностика е оправдана при хора, които имат в рода си болни от синдрома, или при родилки над 35-годишна възраст (тогава честотата на не-транслокационната форма нараства).
Характерни за болните са специфичните черти на лицето – т.нар. “монголоидно” лице, донякъде подобно в очите на европееца на външността на източноазиатските народи, заради по-широките скули, тесните очни цепки и изразения епикантус; болните от Даун деца си приличат едно на друго много повече, отколкото на братчетата и сестричетата си. Други характерни черти са ниският ръст, чупливите кости, халтавите стави, нездравата като цяло физика, затрудненото движение. Средната продължителност на живота им е по-ниска от тази на здравите хора.
Психически тези деца са с изоставане в развитието. Оставени без лечение, те достигат интелектуалното ниво на около 3-годишни; при подходящо обучение и рехабилитация – на около 7-годишни. (Известен ми е случай, когато дете със синдром на Даун беше успяло да завърши гимназия, но той е изключение.) Изоставането им е не само психическо, но и в почти всяко отношение – трудно придвижване, крехко здраве и т.н. Обикновено са инертни, неинициативни, с намалена енергия. Емоциите им рядко достигат до изразяване, и обикновено са много сдържани (но изпитват емоции не по-малко от здравите хора).
Лечение на болестта не съществува. Възможно е обаче тежестта й да бъде облекчена чрез подходящи мерки. Интелектуалното ниво, което болните постигат без лечение и подходящо обучение (еквивалент на 3-годишна възраст) ги оставя почти неспособни да се грижат за себе си. С подходящ режим на обучение и грижи те достигат еквивален на 7-годишна възраст, при което са до голяма степен способни да се грижат за себе си, с помощта на придружител. Могат самостоятелно да се обличат, да се грижат за хигиената си и за здравето си, и т.н. – тоест, гледането им става много по-лесно. Могат дори да вършат работа, съобразена с възможностите им – тоест, да се издържат. Това не само намалява много тежестта им върху обществото, но и прави живота им много по-качествен и щастлив.
Други специфични мерки, които подобряват качеството на живота на болните, и намаляват тежестта им върху обществото, са специализираните здравни грижи (болните от синдрома на Даун имат специфични здравословни проблеми), специализираното обучение (някои видове обучение дават при тях по-добри резултати, отколкото други), възможността държавата или организации да поемат част от тежестта по отглеждането им, по един или друг начин, и т.н.
Най-сетне, болните от синдрома на Даун, особено когато са били гледани както трябва, са един чудесен начин ние, “здравите”, да се научим, че и “болните” са хора като нас. Че може да не са толкова интелигиентни, здрави и силни, но си имат своите радости и своето щастие, че могат да са благодарни за грижата, да се грижат за себе си (ако ние сме се погрижили да ги научим), че могат да ни помагат според силите си. Накратко – че “различните” не са с нищо по-лоши от нас.
А също и че може би утре нашето дете ще е едно от тях – уви, случва се. И, както казва една друга кампания в полза на различните – нека внимаваме дали не мразим някой, когото обичаме.


Когато станат готови интервютата ще ги пусна и ще продължавам да ви държа в течение. Надявам се станете съпричастни дори и с мнението си към тази инициатива, този проект.




Stacey:)
Stacey:)
Администратор
Администратор

Брой мнения : 478
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 29

Информация за РПГ
Име: Ансимерлия, Енсиме/Паксима

Земя и титла на героя
: Морилерия/Прелия

Други герои
: Велсана и Керамолия

Върнете се в началото Go down

Stacey Empty Re: Stacey

Писане by Вени Сря Фев 27, 2013 11:50 pm

Кои са 15-те неща, които ще направиш, ако знаеш, че ти остава 1 година живот?
Вени
Вени
Администратор
Администратор

Брой мнения : 1304
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 31
Местожителство : Плевен

Информация за РПГ
Име: Кандариамма

Земя и титла на героя
: Ветелха на Луданория

Други герои
: Аувреа Кал и Баел

https://ludiglavi.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Stacey Empty Re: Stacey

Писане by Stacey:) Чет Фев 28, 2013 10:25 am

1. Най-сетне ще се престраша да се кача отново на колело. (когато бях на 6 имах много неприятен случай с жестоко падане и от тогава не съм се качвала) Смях
2. Ще напиша най-якото си произведение, с което искам да ме запомнят хората.
3. На комшиите отдолу ще им кажа, че детето им е единственото живо същество, което не мога да понасям, защото денонощно НЕ СПИРА ДА РЕВЕ! (както и ще бъда много по-откровена с хората, дори повече от колкото сега)
4. Ще отида да карам ски, винаги съм искала да пробвам.
5. Сама ще се науча да карам кола. Смях
6. Ще си купя възможно най-грозните дрехи и ще сляза с тях до центъра (пеша).
7. Ще покажа на всички мои близки колко ги обичам, като им се раздам напълно.

8. Ще си купонясвам на макс. Слънчеви очила
9. Ще посетя градове в България. (повечето хора винаги са си мечтали да обиколят света, а аз си мечтая да обиколя страната, като например съм ходила в Испания, Германия и Полша, а никога не съм стъпвала в Габрово, Сливен и Русе. Искам да отида и в Лом, и в Хасково, Кърджали, Казанлък, Смолян) Смях
10. Искам
да си родя бебенце, ако няма да му навреди смъртоносната ми болест ;хх.
11. Ще се омъжа.
12. Ще готвя по цял ден щури буламачи, които само аз да си ям. Смях
13. Ще отида в църква да се помоля, сама, безпричинно. Въпреки, че е забранено на бременни да влизат в църкви.
14. Ще се тъпча
с вредна храна, докато слушам надут рок и да си денсам сама. (не че не го правя постоянно, нооооооо... сега Смях )
15. Ще се усмихвам повече.
Stacey:)
Stacey:)
Администратор
Администратор

Брой мнения : 478
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 29

Информация за РПГ
Име: Ансимерлия, Енсиме/Паксима

Земя и титла на героя
: Морилерия/Прелия

Други герои
: Велсана и Керамолия

Върнете се в началото Go down

Stacey Empty Re: Stacey

Писане by Stacey:) Съб Мар 09, 2013 11:32 am

Малко е старичко, но все още актуално! Обичам да си препрочитам някой разказ, когато се замислям за екзистенцията. Смях

Може ли красотата да спаси света?

Бяло. Не символ на невинността или белег за чиста, неопетнена индивидуалност, а точно обратното. Не зима, а бяла улица. Боядисана. Бели къщи, бели дървета, градини, пътеки, книги, чинии, ножици, бели души. Когато кмета на града боядиса точно този бял квартал, хората се вманиачиха. Христина смени дори косите на своите две деца, които се обезличаваха под кожа светла като мляко. Носеха чисто бели рокли, като оръфани булчински кукли. Телевизия дойде, но само за един репортаж, всичко след това отново потъна в своето единение. В еднообразие. От мечтания хаос остана само чистотата, подредеността и светлите безцветни прозорци, които бяха бездушни отвори към несъществуващия дом. Над изстрадалия град, дори слънцето и небето за наказание огряваха в бяло.
Загърната, заради породения вътрешен студ, тя вървеше с безтегловно отпуснати ръце и чакаше чудото. Мария седна. Точно там, по средата на нищото. Светлосините и очи се взряха в необятното. Отпусна крака, изгърби се. Нито звук. Всичко заглъхваше бавно под този похлупак на смъртта. Искаше да заплаче, но имаше забрана. Висока табела правеше бяла сянка на всеки пети метър. „Внимание! Сълзите забранени! Рушат боята! Високи санкции!” Бял затвор.
И в тази отчаяна гледка на объркана несъстоятелност, нещо се пропука на улицата. Появи се първо като едва загатната точица, а после порасна колкото грахово зърно. Минута, час. Мария успя да премигне и се вгледа уплашено. Непознат за нея до сега цвят. Спасение, свобода. Наведе се леко напред, приближи носле до тази красота, когато безшумните стъпки на великанската фигура се спряха до тялото и. Обгърнаха я с две ръце и дойде краят.
Казваше се Петър. Мария заживя под един покрив с него. Вечер слягаха чинии и ядяха. Всички ножици в стаята бяха с тъпи върхове. Книгите се продаваха празни. Наслоени. Мария спеше като в ковчег и цял живот прекарваше със затворени очи.
Една бяла нощ избяга. Краката и се гонеха към непознатото. Спря се, но красотата беше изчезнала. Падна в прахта и се замоли с очи. Чакаше в страх от Петър. Преди да се появят първите лъчи, точката се подаде. Порасна. Мария се наведе, наведе… и то я погълна.
Озова се в света. Светлосиньо небе, златисто слънце. Хора с лилави, червени, зелени дрехи. Кожа, усмивки, очи. Коли, светофари, сгради, природа. И тук сърчицето се сви. Мария се превърна в купчинка пепел и изчезна завинаги.
Може ли красотата да спаси света? В търсене на индивидуалност, често хората потъват в иреалния за тях свят, който е метафора за сблъсъка на противоположностите. Накрая Мария се обезличи разпиляна от безцветния вятър и докато Петър я търсеше в белия свят, тя отлетя към погубената мечта, за която рискува всичко.
Stacey:)
Stacey:)
Администратор
Администратор

Брой мнения : 478
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 29

Информация за РПГ
Име: Ансимерлия, Енсиме/Паксима

Земя и титла на героя
: Морилерия/Прелия

Други герои
: Велсана и Керамолия

Върнете се в началото Go down

Stacey Empty Re: Stacey

Писане by Stacey:) Вто Апр 02, 2013 11:10 am

Любов? Така ли хората наричаха това което се случи?
Стъпките на Петя оставяха шумни следи по тъмното шосе. Облаци замъгляваха бледия й силует. Лицето на момичето не помръдваше. Увисналите й скули и безизразно свити устни издаваха изгубената борба. Десния крак на Петя се очертаваше неестествено под панталона. Отокът и синините, всяка малка болезнена стъпка я връщаше там. В деня, когато слънцето особено приятно огряваше кестенявите й къдрици. Когато едно „Здравей!” промени живота й.
Петя стисна очи в пристъп на отчаяние. Представи си отново пясъка, солените вълни на морето. Усмивките на хората привлечени от сладострастните желания за любов и страст. Петя изхлипа спомняйки си колко силно и тя желаеше същото. „Любов” – прошепна отново на себе си. Стар спазъм в дясната ръка я накара да спре. Момичето я притисна силно до тялото и продължи напред накуцвайки. И тя сама не знаеше къде отива погубена от всички емоции, които физически и психически я бяха опустошили.
Погубена в мисли, Петя не забеляза черното Порше, което спря на няколко метра от нея. За момент тя спря. Измъчено обърна глава към небето с последна надежда, че ще види нежните лъчи…, но нищо. И то я беше изоставило на това шосе. Тя се усмихна горчиво и с бавни стъпки се качи в колата. До болка познатото „Здравей!” я посрещна там.
Stacey:)
Stacey:)
Администратор
Администратор

Брой мнения : 478
Дата на регистриране : 25.06.2010
Години : 29

Информация за РПГ
Име: Ансимерлия, Енсиме/Паксима

Земя и титла на героя
: Морилерия/Прелия

Други герои
: Велсана и Керамолия

Върнете се в началото Go down

Stacey Empty Re: Stacey

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите