Нежност       Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

Луди глави
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Луди глави

Ех зима, бяла и студена зима... за кратко си замина и пак дойде

Poll

Какво е любимото ви занимание?

 
 
 
 
 
 

Вижте резултатите

Top posters
Вени (1304)
Нежност       Vote_lcapНежност       Voting_barНежност       Vote_rcap 
Dark_Red_Rose (1288)
Нежност       Vote_lcapНежност       Voting_barНежност       Vote_rcap 
Krisi (521)
Нежност       Vote_lcapНежност       Voting_barНежност       Vote_rcap 
Renny717 (514)
Нежност       Vote_lcapНежност       Voting_barНежност       Vote_rcap 
Tami (482)
Нежност       Vote_lcapНежност       Voting_barНежност       Vote_rcap 
Stacey:) (478)
Нежност       Vote_lcapНежност       Voting_barНежност       Vote_rcap 
Smile (231)
Нежност       Vote_lcapНежност       Voting_barНежност       Vote_rcap 
DeadReaper (224)
Нежност       Vote_lcapНежност       Voting_barНежност       Vote_rcap 
elinora97 (153)
Нежност       Vote_lcapНежност       Voting_barНежност       Vote_rcap 
tali (113)
Нежност       Vote_lcapНежност       Voting_barНежност       Vote_rcap 

Latest topics
» Създадена От Дим И Кост - Лейни Тейлър
Нежност       EmptyНед Апр 30, 2017 6:01 pm by Tais

» Игра На Думи
Нежност       EmptyНед Яну 15, 2017 11:50 pm by mama_an_ji

» Скрабъл
Нежност       EmptyНед Яну 15, 2017 10:47 pm by mama_an_ji

» Музикална игра
Нежност       EmptyНед Яну 15, 2017 10:39 pm by mama_an_ji

» Да броим до 0
Нежност       EmptyНед Яну 15, 2017 12:32 pm by mama_an_ji

» Намислете си съществително преди да влезете
Нежност       EmptyНед Яну 15, 2017 12:28 pm by mama_an_ji

» Асоциации
Нежност       EmptyНед Яну 15, 2017 12:22 pm by mama_an_ji

» Шерилин Кениън - Нощни Ловци
Нежност       EmptyНед Яну 15, 2017 2:04 am by Dark_Red_Rose

» Вицове
Нежност       EmptyНед Яну 15, 2017 1:38 am by mama_an_ji

Септември 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Календар Календар

Земята
Лунен календар
CURRENT MOON
Общ брой посетители
Free web counter
Брояч на знамена
Flag Counter
Времето

You are not connected. Please login or register

Нежност

3 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Нежност       Empty Нежност Вто Сеп 04, 2012 10:16 pm

Krisi

Krisi
Модератор
Модератор

Привет от мен Усмивка Пак.. ;д
Да ви кажа, нещо изпадах напоследък в някво крийпи сантиментално настроение, и съответно ето го и резултата... Смях На който му хареса, ще се радвам да коментира.. Не, че ви задължавам де хД Та, както и да е... Дано ви хареса.. Изчервяване Енджой ;]






Нежност


Двамата стояха един срещу друг. Той пристъпи и я прегърна, погълнат от момента. Беше странно, как изведнъж се чувстваше спокоен и в мир със света. Усещането беше ново, непознато, и ако можеше да го назове, то най-вероятно той би използвал нейното име. Беше изцяло благодарение на нея и думите й, които най-накрая я бяха направили негова. Странно, той дори не харесваше романтичните превземки... И все пак с нея беше друго. Повлече я към леглото, все още обвивайки ръцете си около нея. Беше чудесно да се отпусне и всичко, което усеща, да е Тя... Усмихна се. Тя се сгуши в него, шепнейки съвсем тихо в ухото му и това го караше да се усмихва още по-широко и без да спира. Беше си чудо, начина по който сърцето му светкавично препускаше за нея. Той дори не го осъзнаваше, докато лежеше и усещаше топлината на тялото й. Въпреки това се обърна и за момент не откъсваше очи от нейните. Тя също се усмихна, съвсем леко, краищата на устните й потрепвайки съвсем леко нагоре. В очите й виждаше себе си, такъв, какъвто никога не би си и мечтал да бъде – идеален. Топлина се разля в гръдния му кош и той имаше чувството, че някой внезапно е стегнал гърдите и раменете му с въже. Наведе се и я целуна, а когато се отдръпна видя леката руменина по бузите й, която я правеше още по-очарователна. Не знаеше как или с какво я е заслужил, но се радваше, че тя е до него сега. Обхвана лицето й с две ръце и вглеждайки се в него, се изненада. Преглътна, загубил гласа си като продължаваше да се взира в нея. Не мислеше, че изобщо е възможно да държиш любов в ръцете си, но ето, че той я държеше и дори я виждаше – в очите й. Не знаеше какво виждаше тя в неговите, но усещаше радостта й, която сякаш се вливаше от нея в него, правейки ги едно. Беше му трудно да го осъзнае, и въпреки това го чувстваше с цялата си душа, която сега беше едно с нейната. Чувствайки се странно измамен, той се отдръпна. Не беше честно. Той не беше някой сантиментален глупак, а ето, че не можеше да издържи и минута без да я докосва и броени секунди след като се беше дръпнал, топлината й вече му липсваше. Това беше налудничаво. Той се намръщи, но го прикри от нея, докато наблюдаваше как тя се изненада и недоумение се изписа по лицето й, когато стана от леглото и се запъти към вратата.

-Трябва да тръгвам. – беше безумно и той го знаеше, но трябваше да избяга от всички тези неканени чувства и проклетата сантименталност, която заплашваше да го превърне в пълен глупак, но и в същото време да обгърне сърцето му с нежност. Мислите му попречиха да чуе стъпките й, след като тя се беше затичала от леглото към него. Ръцете й, обгръщайки го отзад, го свариха неподготвен, но насладата от прегръдката, топлината и докосването й го довършиха изцяло – той беше напълно зашеметен. Тогава тя се надигна на пръсти и отново прошепна в ухото му онези думи, които го бяха накарали да я прегърне в началото. Той не можеше да види усмивката й, но нуждата да се вгледа в очите й го накара импулсивно да се обърне и да зарови лице в косата й. Вдишвайки я прегърна, мислейки си как рая не беше на небето, а тук, в ръцете му. Знаеше, че е изгубил и предавайки се изцяло, се дръпна назад, за да изравни лицето си с нейното и отново да я целуне. Кой да предположи, че гибелта му ще е толкова сладка...

2Нежност       Empty Re: Нежност Вто Сеп 11, 2012 9:26 am

Вени

Вени
Администратор
Администратор

Не знам какво друго да кажа освен... Прекрасно. Толкова е красиво. Страхотно. Перфектно и изпипано до най-малката подробност. Не знам какво друго да кажа. Невероятно е.

https://ludiglavi.bulgarianforum.net

3Нежност       Empty Re: Нежност Вто Сеп 11, 2012 9:25 pm

Krisi

Krisi
Модератор
Модератор

Леле, Вени... Усмивка И аз не знам какво друго да кажа, освен.. Благодаря тиУдивителен Изчервяване Гушкане :cute:

4Нежност       Empty Re: Нежност Съб Авг 10, 2013 8:40 am

Streamers_98

Streamers_98
Новак

Привет!
Заглавието ми прихвана вниманието. Първата тема, която отворих в ЛТ!
Имаш талант, бе прекрасно, но... винаги има НО.
Само да отбележа: за мен критика е равно на симпатия. Надявам се да ми свикните в този форум.
И така...
1) Първото изр.: „Двамата стояха един срещу друг“ – махни го. Не казва нищо ново, не подсилва момента, не ни разкрива дори пола на персонажите. Ако второто изр. стане първо, звучи много по-добре.
2) погълнат от момента – ИЗБЯГВАЙ СТРАДАТЕЛЕН ЗАЛОГ! По-добре звучи: „Моментът го погълна.“
3)Не прекалявай с глагола „съм“. Потърси друг начин, друго сказуемо, което да изрази мислите ти. (В един абзац го беше насложила твърде нагъсто)
4)Внимавай с повторенията – забелязах го със „странно“.
5)Когато играеш с думите, внимавай. Все още обвивайки ръце около означала, че обвива и пуска (или търка в кожата й) ръце. Действието претърпява промени, понеже е деепричастие.
6)Беше си чудо, начина по който сърцето му светкавично препускаше за нея Няма нужда от наречието. Клише е И замъглява образа.

За мен беше удоволствие да те чета.
Брой ме към феновете си.
Нели

5Нежност       Empty Re: Нежност Нед Окт 20, 2013 5:45 pm

Krisi

Krisi
Модератор
Модератор

Здравей! (:
Та, първо, Благодаря ти за коментара. Радвам се дори на критиката и тя не ме е засегнала ни най-малко. Та ..
1.) Първото изречение е въвеждащо. Ако го махна, ще е сякаш режа Началото наполовина. Замисли се и го махни наум - сама провери какво се получава Намигане
2.) Важи същото. Я постави "моментът го погълна" и виж как ще прозвучи. Вярно е, че страдателния залог не е особено препоръчителен, но разказа ми се води Художествена литература и звученето също е важно.
3.) За този глагол си права. Може би наистина съм го повторила твърде много, просто когато го писах бях твърде погълнатата от случващото се между Него и Нея (забележи, че нарочно не съм им дала имена ;] )
4.) Отново ще го имам предвид. Може би повторенията са се получили, защото след като го написах, директно го постнах във Форума и текста не е бил преглеждан от Редактор
5.) Тук този израз е с цел да кажа, че той не я е пускал, но е написано по този начин отново за да звучи по-добре
6.) За това си права. Може би е по-добре без уточнението

Та, благодаря ти и за критиката. Имай предвид обаче, че когато се пише такъв вид творба, главната цел е да звучи красиво, защото все пак текста цели да трогне или най-малкото въздейства на читателя. Ако беше история с глави, тогава граматиката, причастията и т.н. наистина са важни. Тук обаче може да се направи компромис според мен - не с цел да се оправдаят грешките ми, а за да се запази чувството и красотата на текста. Представи си ако го бях написала с граматически правилните термини - не мислиш ли, че тогава може би посланието и чувствата в творбата щяха да се загубят? Според мен би се получило малко сковано, ако е съобразено с граматиката на българския език. Не ме разбирай погрешно сега - оценявам поправките ти и със сигурност ги имам предвид, тъй като и аз съм твърдо "За" спазването на правилата за писане и граматика. Просто си мисля, че творбата ми е добра, както е в оригинал - не знам дали разбираш какво имам предвид, но се надявам аз също да не съм те засегнала Усмивка

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите